top of page

Czytamy, spacerujemy , występujemy „

Reprezentacja arcydzieł Teatru Polskiego na Tajwanie .

Styczeń 2017 rok

Czytamy, spacerujemy , występujemy reprezentacja arcydzieł Teatru Polskiego na Tajwanie to półroczny projekt artystyczny promujący polskie arcydzieła teatru, zaplanowany i realizowany przez mieszaną (polsko- tajwańską) grupę teatralną TNC pod patronatem Warszawskiego Biura Handlowego  w Tajpej oraz wspierane przez Narodową Fundację Kultury i Sztuki na Tajwanie.

Wizją projektu jest pokazanie tajwańskiej publiczności i czytelnikom nowoczesnego i współczesnego polskiego krajobrazu teatralnego.  „Odkrywanie człowieczeństwa ” jest duchem rdzennym , a tłumaczenie scenariusza jest pierwszym krokiem, wybieramy trzy reprezentacyjne dzieła dramaturgiczne z lat 30-tych do 2010, aby przedstawić przemiany polskiej wypowiedzi narracyjnej w teatrze w ciągu ostatnich stu lat.

Projekt rozpoczyna się od stycznia do maja 2017 roku. Obejmuje wiele różnego rodzajów wydarzeń, w tym publikację kompilacji scenariuszy, otwartą przemowę na Międzynarodowej Wystawie Książki w Tajpej, serię wykładów na kampusie i w teatrze, warsztaty dramaturgiczne, pokaz czytania i  produkcja sceniczna.

W projekcie współpracuje kilka grup teatralnych, teatr historyczny i teatr nowoczesny, niezależne wydawnictwo książkowe oraz kolaboracja z księgarniami  i trzema uniwersytetami w kraju. 

Ze względu na międzykulturową i wielorodzajową jakość artystyczną tego projektu , jest on uważany za potencjalny i oczekiwany. Prasa również wykazała duże zainteresowanie tym projektem rozszerzającym kulturę.

“Mała stabilizacja , kompilacja scenariuszy polskiego teatru w wieku

Teraz dostępne na całym Tajwanie!

Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić, że kompilacja polskiego scenariusza teatralnego jest TERAZ DOSTĘPNA w sieci i wkrótce na całym Tajwanie!

Kompilacja zawiera skrypty:

  • „Szewcy „ Stanisław Ignacy Witkiewicz(1885-1939)

  • „Świadkowie albo mała stabilizacja” ,Tadeusz Różewicz(1921-2014)

  • „Piaskownica „Michał Walczak(1980-) 

Sprawdź link do księgarni  internetowej.

“Świadkowie” Play Reading Ensemble

Data:2017/3/25-3/26

Lokal:Wet Land Venue

Time:

15:30 5F (Male Version: Chi-Wei Yeh, Representation Theater)

19:30 4F(Female Version: Tang-Yu Lin, MyanMyan Studio )

瓦恰克描點

REAL CITY/ DREAM CITY

Play-writing workshop held by Michał Walczak

We'd like to introduce you the great Polish playwright and director, Michał Walczak, as our workshop host in February, 2017. 

 

Building on the tragi-comical rough-and-tumble between the genders, with the cruelty and humor of mutual misunderstanding, Michał Walczak is considered one of the most prolific Polish playwrights of the younger generation.

 

Workshop Information

Data:11th to 13th of February , 2017.

Lokal:Thinkers' Theater

Please pay attention:

※ The workshop will be host in English with Mandarin translation.

※ Attendants have to write an article above 1000 words, on the topic of "Ghost in city" as important materials of workshop, please translate the article into English.

bottom of page